Zamów transmisję online na YouTube!

Transmisja online na YouTube

FUNDACJA NA RZECZ NAUKI POLSKIEJ

W 16 listopada została przez nas przygotowana transmisja online na Youtube dla Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Wydarzenie odbywało się w salach konferencyjnych FNP. Korzystaliśmy na miejscu z urządzeń nagłośnieniowych – mikrofony, odbieraliśmy obraz bezpośrednio z komputera, tak aby „żywo” przesyłać obraz z pulpitu prelegenta bezpośrednio do transmisji online.

 

 

 

Transmisja online na Youtube

Podczas tego wydarzenia nadawaliśmy bezpośrednio na kanał Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej wykorzystując nasze urządzenie Teradel Slice, które w sposób hardwarowy koduje obraz w bardzo wysokiej jakości do transmisji online na Youtube. W odróżnieniu od konkurencji naszym Klientom zawsze oferujemy zapasową formę nadawania- czyli nie idziemy na łatwiznę i nie podłączamy się po prostu do konto usera poprzez menu urządzenia kodującego, ale wygenerowujemy dwa niezależne streamy przez dwa oddzielne urządzenia, korzystające z dwóch niezależnych łączy internetowych. I tak w tym przypadku stream główny był nadawany poprzez łącze internetowe dostępne na miejscu, a drugi zapasowy poprzez łącze LTE.

Podczas tej realizacji wykorzystaliśmy 4 kamery XDCAM PMW300K1 w tym jedna była podłączona bezprzewodowo, poprzez urządzenie Teradek Bolt Pro. Oczywiście pozostałe kamery spięte były światłowodami, dzięki temu mogliśmy otrzymywać informację tally na monitory oraz dostępny był interkom. Chcąc wzbogać tą transmisje online na Youtube, przygotowaliśmy animowaną planszę początkową, animowane belki z podpisami oraz użyliśmy opcji super source w naszym mikserze i wgraliśmy animowaną sekwencję będącą tłem prezentacji. Na koniec delikanie doświetliliśmy plan korzystjąc na nszych lamp LED  Akurat Lighting.

Na koniec warto wspomnieć iż, testowaliśmy także nowe urządzenie – manetkę służącą do sterowania ostrością firmy VariZoom. Wrażenie różne, ale wygoda duża.

TOP