transmisjelive sprzęt

TELEMOST

live streaming z punktu A do punktu B

bez opóźnień

live streaming ekipa

TELEMOST

wideo-rozmowa z punktu A do punktu B

bez opóźnien

PREV
NEXT

Zadzwoń lub napisz! Wycena w ciągu 1 dnia!

TELEMOST

Oferujemy nowoczesne rozwiązania niezbędne do prowadzenia rozbudowanych transmisji online stające się coraz bardziej popularną formą komunikacji w trakcie trwania webinaru czy też konferencji online – czyli telemost. 

 • Co to jest telemost – jest to utworzone wideo połączenia pomiędzy punktem A (np. miejscem trwania webinaru czy też szkolenia), a punktem B  (może to być np. specjalista zajmujący się daną dziedziną, a nie mogący dojechać na miejsce trwania webinarium czy też szkolenia) w czasie rzeczywistym z opóźnieniem rzędu milisekund. Zapewne widzieliście nie raz w trakcie trwania programów informacyjnych jak redaktor ze studia łączy się z osobą będącą w terenie. To właśnie jest telemost.

telemost

Jakie są rodzaje telemostów ?

 • Połączenie wideo w jedną stronę– czyli łączymy się miejscem, które nas interesuje. Odbiorca widzi  nas i słyszy, a my tylko słyszymy osobę nadającą. Jest to najczęściej spotykana forma połączeń w stacjach telewizyjnych. Przykład: organizujesz webinar, chciałbyś, aby specjalista pokazał Twoje widowi jak uruchamia się ogromny serwer- nie możesz przenieść tego urządzenia do miejsca gdzie odbywa się webinar, ale możesz się z nim połączyć- tworzymy telemost. Jedziemy z kamerą do serwerowni, włączamy światło, korzystamy z mikrofonów/mikroportów i zaczynamy nadawać. Realizator obrazu w studio zestawia połączenie – czeka na sygnał prowadzącego, aby Twój specjalista mógł wejść na wizję. Jak się komunikuje studio z Twoim specjalistą – po prostu poprzez telefon GSM 🙂 Tak jak to ma miejsce w telewizji 🙂 Warunek jest tylko jeden w obydwu miejscach musi być dostępne połączenie internetowe.
Telemost-schemat

Telemost w jedną stronę. Zródło Teradek.com

 • Połączenie wideo w obydwie strony – ten telemost jest odrobinę trudniejszy do realizacji- wymaga dodatkowych urządzeń oraz uwzględnienia kilku aspektów technicznych. Działa to na zasadzie – studio nadaje obraz i dźwięk, który jest widoczny u odbiorcy i równocześnie odbiorca nadaje obraz i dźwięk, który jest transmitowany dokładnie do studia. I całość jak zwykle przy milisekundowych, praktycznie niezauważalnych opóźnieniach.
telemost_w_dwoch_kierunkach

Telemost w dwóch kierunkach. Zródło własne

 

DLACZEGO TELEMOST ?

Wszystko zelży od wymagań Klienta. Generując telemost masz pewność, że otrzymasz produkt taki jak oglądasz w wiadomościach czyli w dużych stacjach telewizyjnych – tzn:

 • jakość HD,
 • praktycznie brak opóźnień w komunikacji pomiędzy stronami,
 • doskonałą jakość dźwięku – nie ma metalicznego pogłosu, echa, efektu fal  i innych niedoskonałości jakie występują w rozwiązaniach typu Skype,
 • brak efektu falowania obrazu podczas przemieszczania się osoby prowadzącej telemost, czysty stabilny obraz,
 • brak zmian w jakości obrazu w trakcie trwania telemostu

CENY ?

Co wpływa na cenę telemostu:

 • Klient musi zadecydować, czy ma to być  połączenie w jednym czy w dwóch kierunkach. Wiadomo, że połączenie w dwóch kierunkach będzie droższym rozwiązaniem, ponieważ angażuje dwie ekipy realizatorskie, które muszą dotrzeć w dwa różne miejsca, w tych dwóch miejscach trzeba zapewnić kamerę, oświetlenie, mikrofony, urządzenie tworzące telemost. Następnie należy zestawić połączenia punkt to punkt i rozpocząć nadawanie.
 • Jeżeli interesują Cię ceny telemostu – skontaktuj się z nami  przygotujemy wycenę uwzględniającą wszystkie parametry.
 • Obecnie poszerzyliśmy nasz park sprzętowy i dysponujemy wozem transmisyjnym 4K UHD który posiada możliwość realizacji 4 równoczesnych telemostów czy też tak zwanych wejść na żywo. 

ZAMÓW TELEMOST

Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego lub zadzwoń do nas +48 722 720 710 lub +48 22 666 09 18. Czekamy 7 dni w tygodniu od godziny 08.00 do 20.00!

DLACZEGO MY ?

9+

lat doświadczenia w realizacji eventów

550+

przeprowadzonych transmisji

1900+

zrealizowanych eventów

730 000+

największa liczba odbiorców
TOP